Studiuj w Białymstoku

Daniel Marques Bento,

Daniel Marques Bento,

student Civil Engineering (Portugalia)

 " Po przybyciu na Politechnikę Białostocką pozytywnie zaskoczyła mnie panująca tu atmosfera. Wszyscy byli bardzo mili i pomocni. Studiuję budownictwo i jestem zaskoczony doskonale wyposażonymi laboratoriami na Wydziale. Kampus Politechniki jest jednym z najpiękniejszych, jakie widziałem. Jest tu wszystko – od wyjątkowej biblioteki po nowoczesną siłownię i niesamowite tereny zielone. Spędzony tu czas oceniam jako bardzo wartościowe doświadczenie. "

Manuel Rodriguez

Manuel Rodriguez

student prawa na rocznej wymianie w ramach Erasmusa (Hiszpania)

 " Uniwersytet w Białymstoku jest wielki! Stwarza super możliwości studentom z zagranicy, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę! Zostaliśmy podzieleni na małe, kilkuosobowe grupy, co bardzo ułatwia naukę, szczególnie jeśli nie studiujesz w rodzimym języku. Nauczyciele włożyli dużo wysiłku, aby przy użyciu prostego angielskiego omawiać trudne i skomplikowane zagadnienia. Zawsze też służą pomocą w sytuacji, gdy ktoś ma problemy ze zrozumieniem. Bardzo na tym korzystamy. To wcale nie jest łatwo wyjechać z kraju na studia za granicę, dlatego dziękuję Uniwersytetowi w Białymstoku, bo czułem się tu komfortowo. "

Oleksandra Bulyha

Oleksandra Bulyha

studentka pielęgniarstwa (Ukraina)

 " Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii od innych studentów, a gdy pierwszy raz przyjechałam do Białegostoku bardzo spodobało mi się to miasto i uznałam, że tutaj się odnajdę. Z perspektywy czasu czuję, że wybrałam dobrze: atmosfera jest wspaniała, zajęcia dydaktyczne na wysokim poziomie, wszędzie blisko, nie trzeba tracić czasu na dojazdy – zdecydowanie będę polecać UMB moim znajomym. Chciałabym tutaj zostać jak najdłużej. "

Paula Fudała

Paula Fudała

studentka automatyki i robotyki (Polska)

 " Kiedy wybierałam studia, kierowałam się szansami zatrudnienia w przyszłości. Automatyka i robotyka wydawała mi się perspektywicznym kierunkiem kształcenia. Szybko odnalazłam się na studiach i zaczęłam udzielać się w Kole Naukowym Robotyków na Wydziale Mechanicznym. Na uczelni można pozyskać fundusze na wyjazdy na różnego rodzaju zawody np. robotów. Warto studiować na Politechnice Białostockiej, ponieważ to uczelnia, na której można się rozwijać. "

Mateusz Maciejczyk

Mateusz Maciejczyk

student farmacji (Polska)

 " Od początku wiedziałem, że UMB jest w stanie zaoferować mi to, na czym najbardziej mi zależało, tj. wykwalifikowaną kadrę naukową oraz dobrą bazę dydaktyczną. Wpływ na moją decyzję miało wyposażenie uczelni w nowoczesną aparaturę pomocną w nauce na moim kierunku, dobre warunki i usytuowanie akademika. Jednym z powodów mojego wyboru był też prestiż uczelni i wysokie miejsce w rankingach oraz pozytywne opinie znajomych. Atmosfera na uczelni jest bardzo przyjazna, warunki do nauki świetne. Uczelnia docenia wszelkie inicjatywy i idzie z duchem czasu, Białystok zaś jest miastem przyjaznym studentom, a pobyt w nim pozwolił mi poznać wielu ciekawych ludzi. Wierzę, że UMB zapewni mi dobre wykształcenie i start w przyszłość. Uczelnia ciągle się rozwija, studia są naprawdę ciekawe i umożliwiają mi rozwój w kierunku, który mnie interesuje. Mimo że od miasta rodzinnego do Białegostoku dzieli mnie 6 godzin jazdy, uważam że lepiej nie mogłem wybrać. Gdybym mógł, jeszcze raz wybrałbym tak samo."

Mariana Kozłowska

Mariana Kozłowska

doktorantka na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB (Ukraina)

, finalistka konkursu FameLab 2014, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i British Council:

 " Na chemię na Uniwersytet w Białymstoku przeniosłam się na trzecim roku studiów I stopnia z Uniwersytetu Państwowego „Akademia Kijowsko-Mohylańska”. Studiując w Kijowie nie zdawałam sobie sprawy, że naukowcy mogą mieć takie możliwości rozwoju naukowego, na przykład, że można aplikować o grant i nawet go dostać. Dopiero tutaj, w Białymstoku, zobaczyłam jakie badacz może mieć perspektywy wyjazdów, stażów, publikowania, współpracy zagranicznej z wiodącymi światowymi ośrodkami naukowo--badawczymi. To wszystko tu jest dostępne. Instytut Chemii, o którym mam największą wiedzę, bo tu studiuję, ma według mnie dobrą pozycję w Polsce. Wydział Biologiczno-Chemiczny plasuje się na szóstym miejscu, jeśli chodzi o jakość publikacji naukowych w Polsce. Mam nadzieję pracować zawodowo jako naukowiec, a swoją przyszłość wiążę z Uniwersytetem w Białymstoku."

Anastasiia Makarenko

Anastasiia Makarenko

studentka Environmental Engineering (Ukraina)

 " Jestem studentką Kijowskiego Państwowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury. Otrzymałam tytuł licencjata w Kijowie, po czym jesienią 2014 r. otrzymałam szansę kontynuacji nauki za granicą w ramach umowy z Politechniką Białostocką o podwójnym dyplomowaniu. Myślę, że to świetna okazja do budowania przyszłości na skalę międzynarodową. Politechnika Białostocka bardzo mi się podobała! Wspaniała kadra nauczycielska i świetni organizatorzy. Wszyscy bardzo przyjaźni i gościnni. Relacje studentów i nauczycieli opierały się na zasadach równości, co przypadło mi do gustu. Zyskałam tu wielu przyjaciół, wśród których są także nauczyciele. Nauka odbywała się w języku angielskim. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, z czego jestem bardzo zadowolona. Zaledwie pół roku za granicą otworzyło mi oczy na różne sprawy. Dzięki temu mam więcej celów i planów na życie. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam studiować na Politechnice Białostockiej! I bardzo dziękuję ludziom, którzy mi pomagali!"

Olga Paramonova

Olga Paramonova

studentka I roku biologii na UwB (Litwa)

 " Białystok to był dobry wybór. Po pierwsze: niedaleko od Wilna, z którego pochodzę. Po drugie: znam język od dzieciństwa, bo polskiego używa się u mnie w domu. Poza tym biologia jest tu na dobrym poziomie. Na roku inni studenci i pracownicy przyjęli mnie bardzo życzliwie i nie miałam najmniejszych problemów z aklimatyzacją. Ale najbardziej podoba mi się to, że mój instytut usytuowany jest w lesie. Dla biologa trudno sobie wymarzyć lepsze miejsce do studiowania."